Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Herlufmagle.
Vi har kigget på denne uges tilbudsavis fra Netto i Herlufmagle, og der er nogle fantastiske tilbud at finde. Her er et udpluk af de bedste tilbud, hvor du kan spare penge på dine dagligvarer.
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Herlufmagle. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Kølig start, mild middag og en rolig aften. Dagens vejr lægger ud i den kølige ende, men det bliver gradvist lunere, og det meste af dagen ser ud til at holde sig tørt.
De første virksomheder er nu flyttet ind i det moderne, svanemærkede kontordomicil i Stenlængegårdsområdet, hvor udviklingen fortsætter med både nye lejemål og et stærkt samarbejde med Næstved Kommune.
Nyt formandskab og navneændring hos Næstved Kommunes forsyningsselskab efter beslutning om udtræden af Envafors.
Porsemosen 22 er netop kommet til salg til hele 2.395.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Herlufmagle.
Næstved Kommune inviterer til borgermøde om udvikling af turismen i Karrebæksminde og på Enø med fokus på nye idéer og inddragelse af lokale perspektiver.
Dialogmøde for forældre i Næstved om børns onlineliv og skærmvaner afholdes på Lille Næstved Skole den 26. oktober.
En 39-årig mand fra Herlufmagle blev tirsdag klokken 16.10 stoppet i Rødbyhavn, da han rullede i land fra færgen i en tungt lastet varebil. Ved nærmere undersøgelse viste det sig, at føreren hverken havde sit kørekort eller bilens registreringsattest med sig, og varebilen manglede desuden et cvr-nummer.
Første spadestik markerer byggestart på 95 nye almene boliger og fælleshus i Stenlængegård, et af de største boligbyggerier i Næstved i flere år.
Lokalråd fra hele Næstved Kommune mødtes i Glumsø for at styrke samarbejde og dialog med politikerne
Anlægsgartner Heino Vistisen A/S og Munkebo modtog Social Pris Næstved 2026 for deres indsats med at skabe muligheder og fællesskab for ledige borgere i kommunen.
Børn og unge inviteres til gratis Streetfishing langs Suså-kanalen i Næstved tirsdag i efterårsferien – lån grej og prøv fiskelykken, uanset erfaring.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Herlufmagle.